Stwierdzenie nabycia spadku

Dowiedz się więcej o stwierdzeniu nabycia spadku lub przejdź do innego tematu:

Jak się zabrać za sprawy spadkowe?

Odrębnym tematem związanym z prawem spadkowym jest stwierdzenie nabycia spadku. Kancelaria Radcy Prawnego Wioletta Hawrylak to wykwalifikowana kadra, także w tym zakresie. Przygotujemy dla Ciebie wzór stwierdzenia nabycia spadku, podpowiemy jak stwierdzić nabycie spadku u notariusza i jak ma się kwestia stwierdzenia nabycia spadku z testamentu.

O stwierdzeniu nabycia spadku

Stwierdzenie nabycia spadku odbywa się na wniosek spadkobiercy. Wniosek powinien zawierać uczestników, wszystkich potencjalnych spadkobierców, okoliczności sprawy typu jak zmarł spadkobierca, w jaki sposób następuje dziedziczenie – z ustawy, czy z testamentu a także co wchodzi w jego skład.

Zanim przyjmiesz spadek sprawdź wszystkie okoliczności

Dzięki pomocy specjalistów w zakresie prawa spadkowego właściwie przygotujecie wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, dopełnicie wszelkich formalności z tym związanych,  a także dowiecie się czy przyjąć spadek czy odrzucić. Wszystkie okoliczności mają znaczenie, dlatego nieoceniona jest pomoc kogoś kto się na tym zna, prawnika który poprowadził już kilkadziesiąt takich spraw, po to by przez nieodpowiednie kroki nie wdepnąć na minę – przyjąć spadek z długami.

Sprawdź też inne usługi w ofercie kancelarii prawnej H&Z:

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

Przejdź >

Prawo karne

Prawo Karne

Przejdź >

Prawo pracy

Prawo Pracy

Przejdź >